X
MAX

Jakie rękawiczki wybrać do sprzątania?

https://www.maxdrogeria.pl/jakie-rekawiczki-wybrac-do-sprzatania-r869 https://www.maxdrogeria.pl/images/articles/00-rekawice.jpg

Wbrew pozorom skóra dłoni bywa bardzo delikatna. Sprzątanie niesie ze sobą zagrożenie uszkodzeń mechanicznych. Ponadto pojawia się problem bezpośredniego kontaktu skóry ze środkami chemicznymi, które mogą powodować podrażnienia i reakcje alergiczne. Sposobem na uniknięcie przykrych konsekwencji jest zakup rękawic ochronnych. To produkt, który sprawdza się przy rozmaitych obowiązkach. Jest wykorzystywany m.in. przy zmywaniu, czyszczeniu armatury, ale również przy pracach w ogródku. Jakie rękawice wybrać? Przekonajmy się razem!

Rękawice winylowe i nitrylowe

rękawice nitryloweSporą popularnością cieszą się m.in. rękawice lateksowe, jednak mają one jeden główny mankament. U wielu osób wywołują alergie skórne. Na szczęście istnieje sprawdzona alternatywa, jaką są rękawice winylowe oraz nitrylowe. Pierwszy z wariantów znajdziesz m.in. w ofercie marki Jan Niezbędny. Rękawice chronią skórę przed działaniem detergentów oraz przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Produkt jest łatwy w zakładaniu, a ponadto znakomicie dopasowuje się do kształtu dłoni. Zaletą tego typu rękawic jest również fakt, że można w nich wykonywać nawet wyjątkowo precyzyjne czynności. Diagnostyczne rękawiczki nitrylowe Mercator Medical są wykorzystywane zarówno w przestrzeni domowej, jak i w gabinetach lekarskich i salonach kosmetycznych. W ofercie marki Jan Niezbędny znalazły się też rękawice nitrylowe do żywności. Do ich zadań należy m.in. zapobieganie przesiąkaniu zapachów przez skórę dłoni. Ponadto rękawice są neutralne dla przygotowywanych dań.

Rękawice gumowe i materiałowe

rękawice gumoweWarto zwrócić uwagę także na rękawice gumowe Bee Smart. Produkt jest dostępny w różnych rozmiarach, dzięki czemu może idealnie pasować do wielkości dłoni. Rękawice powstały z wytrzymałego tworzywa, które wykazuje dużą odporność na rozerwanie. Za sprawą tego Twoja skóra jest chroniona przed podrażnieniami, zabrudzeniami oraz drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Rękawice są wykorzystywane zarówno podczas domowych porządków, jak i w trakcie prac ogrodowych. Do drugiej aktywności specjalnie dedykowane są także rękawiczki ogrodowe Anna Zaradna. Zostały one wykonane z połączenia poliestru i pianki nitrylowej. To niezwykle wytrzymała mieszanka materiałów. Ponadto materiał umożliwia przepływ powietrza, a więc zapobiega poceniu się dłoni. Artykuł jest pokryty dodatkową gumową powłoką, która chroni dłonie przed zabrudzeniem i podrażnieniem.


MAX DROGERIA Wszelkie prawa zastrzeżone.
Sklepy internetowe CStore

copyright | 2018