0
Wysyłka w 24h
Kurier 11 zł, bezpłatnie od 200 zł
Paczka w ruchu od 6 zł, bezpłatnie od 150 zł
Paczkomat 10 zł, bezpłatnie od 150 zł
Paleta 120 zł, bezpłatnie od 1500 zł

Agrecol nawozy jesienne

Agrecol nawozy jesienne

agrecol logo

 

Jesienią warto pomyśleć o nawozach

Jesienią z ogródków i działek znikają letnie plony. To wręcz idealny czas na przygotowanie się do następnego sezonu wegetacyjnego. A nic lepiej nie przygotowuje roślin do kolejnego etapu ich cyklu życia, niż jesienne nawożenie.
 


 

Dlaczego jesienią?

Trudno wymienić jest wszystkie zalety nawożenia roślin jesienią. Na pewno dzięki stosowaniu dobrych nawozów unikniemy wypalenia roślin, do którego może doprowadzić przesadne nawożenie porą wiosenną. Zimą składniki nawozów wykonają dobrą pracę dzięki przemianie elementów balastowych. Dodatkowo, nawóz doskonale rozprowadzi się w glebie, dając niesamowite efekty w następnym sezonie wegetacyjnym. Ponadto, jesienią pracy w ogrodzie jest zdecydowanie mniej. Dzięki temu nawóz dobrze ulokuje się w glebie i wokół roślin, a my swoje siły wiosną będziemy mogli poświęcić bardziej palącym problemom ogrodowym.
 Pamiętaj – bez azotu!

Zanim jednak zaczniemy stosować różnego rodzaju nawozy, trzeba wiedzieć, jakie wybrać, by nie zrobić krzywdy swojej własnej ziemi. Bardzo ważną zasadą jest, by jesienią nawozy były ubogie, albo wręcz nie zawierały ani grama azotu. Ostatnie nawożenie azotem musi być przeprowadzone nie później jak w połowie lipca! Jesienią gleba i rośliny najlepiej współpracują z nawozami bazującymi na fosforze i potasie.

Agrecol nawóz jesienny uniwersalny bez azotu 1,2kg Agrecol nawóz jesienny uniwersalny bez azotu 5kg Agrecol nawóz jesienny uniwersalny bez azotu 10kg


 Do trawnika

Idealnym sposobem na zabezpieczenie i zapewnienie sobie dobrego wzrostu i zachowania trawy kest stosowanie nawozów Agrecol opartych na fosforze i potasie. W przypadku trawników uzupełnienie potasu i fosforu w okresie jesiennym przyczynia się nie tylko do dobrego przezimowania trawy, ale także do intensywnego krzewienia wraz ze wzmocnieniem systemu korzeniowego, co jest bardzo istotne na starcie okresu wegetacyjnego wczesną wiosną. Rozwiązaniem problemów w nieciekawym wyglądem trawnika po zimie jest nawóz jesienny Agrecol do trawników. Należy stosować ten nawóz w okresie od sierpnia do końca października. Specyfika Agrecol do trawników sprawia, iż jest on skuteczny, łatwy i wydajny w zastosowaniu. Można go wykorzystać również wczesną wiosną, przy czym zaleca się uzupełnić zabieg nawożenia o azot. Skład: fosfor – 8%, potas – 30%.

Agrecol nawóz jesienny do trawników hortifoska 1kg Agrecol nawóz jesienny do trawników hortifoska 3kg Agrecol nawóz jesienny do trawników 1,2kg Agrecol nawóz jesienny do trawników 3kg Agrecol nawóz jesienny do trawników 5kg


 Do iglaków

Iglaki, jak wiadomo, potrzebują innego rodzaju związków mineralnych w różnych ilościach. Żeby dobrze zadbać o stan zimą ulubionych tui, sosen, świerków – warto zastosować nawóz jesienny Agrecol do iglaków. Ten nawóz do iglaków zawierający potas, fosfor, magnez i siarkę pozwala na lepsze przygotowanie iglaków do okresu zimowego, zwiększa zimotrwałość i mrozoodporność iglaków. Skład: potas – 25%, magnez – 12%, siarka – 19%.

Agrecol nawóz jesienny do roślin iglastych płyn 1L Agrecol nawóz jesienny do roślin iglastych hortifoska 1kg Agrecol nawóz jesienny do roślin iglastych 1,2kg Agrecol nawóz jesienny do roślin iglastych 3kg Agrecol nawóz jesienny do roślin iglastych 5kg


 Do wszystkiego

Jeśli nie chcemy rozdrabniać się i stosować zróżnicowanych nawozów, warto zaopatrzyć się w uniwersalny, który zapewni już jesienią świetną ochronę przed zimnem, mrozem i śniegiem w nadchodzącej zimie. Uniwersalny skład nawozu jesiennego sprawi, że nie trzeba będzie obawiać się o przetrwanie zimą ulubionych roślin nawet w najbardziej srogich warunkach. Skład: fosfor – 13%, potas – 27%.

Agrecol nawóz jesienny uniwersalny płyn mineralny 1L Agrecol nawóz jesienny uniwersalny hortifoska 1kg


 Jesienią warto też zastanowić się nad badaniem gleby. Takie badanie wykonać można w stacji chemiczno-rolniczej. Dzięki sprawdzeniu jakości ziemi nie musimy kupować nawozów „na oślep”, a także zobaczyć, czy naszej działce nie grożą groźne bakterie. W przypadku, gdy takich badań nie zrobimy, polecamy wybrać nawozy Agrecol uniwersalne.


Jesienne nawozy marki Agrecol dostępne tutaj: //www.maxdrogeria.pl/nawozy-i-srodki-ochrony-roslin-c492


Kontakt ze sklepem